8 / 100

Koronavirüs Tedbirleri

8 / 100

Siirt Dernekler Federasyonu, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle alakalı bir dizi önlemleri hayata geçirdi. Koronavirüsle ilgili Sağlık Bakanlığı ’nın uyarıları doğrultusunda alınan önlemlerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Personelimiz 16 Mart 2020 Pazartesi itibariyle süresiz home office çalışma sistemine geçti ve çalışma mesailerine evden devam ediyorlar.

13 Mart 2020 Cuma gününden itibaren yurt dışından gelen ziyaretçilerimizden evlerinde 14 gün karantina altında kalmaları istendi.

Yurt içi ve yurt dışı bütün görevler ve seyahatler geçici süreli durduruldu.

Federasyon Merkezimiz dezenfeksiyon işleminden geçirildi.

Açık alanlara Hayırsever işadamlarımızın desteğiyle dezenfektan ve kolonya konuldu.

Toplantılar çeşitli uygulamalar kullanılarak video konferans sistemi ile yapılıyor.

Tüm komisyonlara toplantı, etkinlik gibi toplu faaliyetlerin ertelenmesi talimatı verildi.

Personelimize ve halkımıza sürekli olarak kalabalık ortamlardan uzak durulması, AVM ve kafeler gibi kapalı mekanlara gidilmemesi, hijyen koşullarına dikkat edilmesi, sosyal uzaklık mesafesi gibi tedbir kurallarına uyulmasına dair Dijital İletişim mecralarından periyodik olarak duyurular yapılıyor.

Siirt Dernekler Federasyonu olarak; koronavirüsle mücadale için güvenlik ve sağlık heyeti kurarak süreçleri yakından takip etmekteyiz. Bununla birlikte, insani yardım çalışmaları yapan sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim halindeyiz, ihtiyaç halinde gerekli desteğin verilmesi doğrultusunda çalışmalarımızı özenle sürdürmekteyiz.

Kategoriler

Güncel Yazılarımız
Popüler Yazılarımız